O nas

PAA to stowarzyszenie, które powstało by upowszechniać i rozwijać wiedzę z zakresu nowoczesnej cyfrowej ortodoncji – leczenia ortodontycznego metodą nakładkową. W tworzenie PAA zaangażowali się lekarze ortodonci, wieloletni specjaliści, klinicyści oraz wykładowcy. To ta siódemka z zarządu i komisji rewizyjnej. Obecnie przez listę członków przewinęła się setka bez jednej osoby :). Dzięki temu stanowimy grupę, która wspierając swoich członków umożliwia uzyskanie solidnej dawki wiedzy praktycznej i teoretycznej, umacnia pozycję stomatologa w świecie nowoczesnych technologii.

Razem możemy więcej!

Zapraszamy wszystkich ortodontów i lekarzy dentystów zajmujących się leczeniem ortodontycznym. Pasjonatów, którzy posiadają lub zbierają doświadczenie w pracy nakładkowymi systemami ortodontycznymi – alignerami, ale i tych, którzy dopiero co zaczęli używać tych systemów i są na początku tej drogi. Mamy głowy pełne pomysłów, nad którymi pracujemy i które realizujemy.

Ab ovo

W lutym 2020 roku ukonstytuowała się Polska Akademia Alignerowa (PAA).
Czas w 2020 i 2021 roku nie był sprzyjający dla spotkań w stowarzyszeniach, jednak zaczynając od 8 osób, mamy obecnie 80 aktywnych członków. Integrujemy grono lekarzy, którzy skupiają się na leczeniu ortodontycznym technikami nakładkowymi, są w fazie rozwoju lub zainteresowania. Odbyły się już 2 kongresy. Cieszymy się z sukcesu w postaci dobrych opinii o merytoryce i organizacji tych wydarzeń. Przed nami jeszcze długa droga i mnóstwo pracy. Liczymy też na współpracę z towarzystwami naukowymi o ustalonej renomie i długiej tradycji.

Przede wszystkim na współpracę z Polskim Towarzystwem Ortodontycznym. mamy nadzieję, że nasze skupienie się na gałęzi ortodoncji: leczeniu nakładkowe dobrze w taką współpracę się komponuje.

Leczenie techniką alignerową/alineatorową/nakładkową to wycinek technik ortodontycznych, jednakże niektórzy z nas skupiają się na niej coraz bardziej. Małe stowarzyszenie daje szansę na „familijne” podejście do współpracy, a jednocześnie może zmienić okazjonalne spotkania na wyrywkowych kursach w pewną całość, ukształtować pewien schemat współpracy między nami. Dlatego też uważaliśmy, że warto PAA założyć. Dopiero rozpoczynamy naszą przygodę pełni entuzjazmu i pomysłów.

Michał Tarnawski